ساعات کار: شنبه تا چهارشنبه 9 الی 15 و پنجشنبه 9 الی 13 -- تلفن: 02188363175

مقدمه

بشر تا به امروز روش های متفاوتی را به منظور بازگشت سلامتی از دست رفته بکار گرفته است که همه آنها توانایی حقیقی برای باز گرداندن سلامتی را نداشته اند و این باعث شده تا همچنان در جستجوی راه های دیگری برای دستیابی به سلامتی باشد. روش هایی بجز روش پزشکی رایج که برای اکثر مردم ناشناخته است. یکی از این روش ها روش تشخیصی، درمانی و پیشگیری هومیوپاتی است که در طبقه بندی روش های درمانی در سازمان بهداشت جهانی اولین رتبه و گسترده ترین روش درمانی در بین روش های طب جایگزین را دارد و این مجموعه باور دارد که این روش درمانی، جامع، کاربردی، ساده و منطبق با قوانین طبیعی است.

هومئوپاتی چیست؟
  • آیا می دانید روش هومیوپاتی اولین و گسترده ترین روش درمانی جایگزین در تمامی دنیاست؟
  • آیا می دانید علم هومیوپاتی مورد تایید وزارت بهداشت جهانی و بزرگترین سازمان غذایی دارویی دنیا،(FDA امریکا) می باشد؟
  • آیا می دانید درمان هومیوپاتی علاوه بر درمان بیماری های کالبد (جسمی) قابلیت درمان بیماری های روحی و روانی، اختلالات خلقی-رفتاری، وسواس و اختلال خواب و . . . را نیز دارد؟
  • آیا می دانید در هومیوپاتی تجویز بر اساس شخصیت افراد صورت می گیرد نه بر اساس بیماری؟
  • آیا می دانید در صورت درمان توسط هومیوپاتی، نیاز به مراجعه به چندین متخصص در زمان واحد وجود نداشته و هومیوپاتی به تنهایی برای مداوای بیماری های مختلف کاراست؟
  • آیا می دانید داروهای هومیوپاتی در صورت تجویز مناسب و اصولی، عوارض ندارند؟
  • آیا می دانید از روش هومیوپاتی برای پیشگیری از بیماری هم می توان استفاده کرد؟ (خصوصا برای افرادی که سابقه بیماری درخانواده دارند.)
  • آیا می دانید هومیوپاتی در بیماریهای گیاهان و جانوران کاربرد دارد؟
  • آیا می دانید مصرف انواع دئودورانت ها، مام و … از دفع سموم بدن جلوگیری می کند و نتیجه آن بروز بیماری های خطرناک و جدی است؟

متن زیر معرفی بسیار کوتاهی از اقیانوس این علم به زبان ساده است:
روش درمانی هومیوپاتی مبتنی براصل کل نگری (HOLESTIC) است. به این معنا که انسان را مجموعه ای به هم مرتبط و منسجم می داند، مجموعه ای که تمام اجزایش با هم در ارتباط اند، بر روی هم تأثیر می گذارند و اگر این مجموعه به بیماری مبتلا شود، همۀ اعضا درگیر می شوند ولی فقط اعضا خاصی آن را نمایان می کنند بنابراین نمی توان بیماری یا درمان هر عضوی را بدون در نظر گرفتن ارتباطش با دیگر اجزا یا کل مجموعه بررسی کرد و ما با چشم هایی نه چندان توانا، بسیاری از ابعاد دیگر همان بیماری به ظاهر ساده یا واحد را نمی بینیم. در هومیوپاتی تنها سلامت جسم مورد نظر نیست و علاوه بر جسم، شامل ابعاد روانی و احساسی نیز می باشد. در نتیجه برای درمان، باید تمامیت یک انسان مد نظر قرار گیرد نه صرفا عضوی از او و همچنین باید همزمان با درمان جسم، به ابعاد دیگر مانند تفکر، عواطف و احساسات نیز توجه شود.
بر این اساس در هر انسان تنها یک بیماری وجود دارد!!! یک بیماری که در قسمت های مختلف و به شکل های متفاوت وجود داشته و به طرق گوناگون خود را نمایان می کند. در نتیجه برای درمان، تنها یک دارو کافی است !!! و اگر انسانی بیمار شود، برای درمان این مجموعه به هم پیوسته، باید درمانی اتخاذ شود که همه مجموعه یک انسان را همزمان در مسیر سلامتی پیش برد نه اینکه برای عضوی مفید و برای عضو دیگر مضر باشد!

کشورهای به رنگ سبز تیره در زمینه هومیوپاتی فعال هستند.

نقشه کشورهای فعال در زمینه هومیوپاتی

نام کشورهایی که در زمینه هومیوپاتی فعال هستند.

اتریشبلژیکعمان
اردنبوتسانافرانسه
اروگوئهبولیویفلاند
اسپانیاپاراگوئهکانادا
استرالیاپاکستانکرواسی
استونیپروکره جنوبی
اسرائیلتایلندکلمبیا
اسلواکیترکمنستانگرجستان
افغانستانترکیهگویان
اماراتچکلیتوانی
انگلستاندانمارکمصر
ایتالیاروسیهمقدونیه
ایرانرومانیمکزیک
ایرلندژاپنمیانمار
آذربایجانسورینامنیجریه
آرژانتینسوئدنیوزلند
آفریقای جنوبیسوئدزلندونزوئلا
آلبانیسوئیسهلند
آلمانشیلیهند
آمریکاصربستانیمن
برزیلعراقیونان
برونه ایعربستان 

در این روش، تجویز بر اساس بیماری نیست بلکه بر اساس شخصیت است. در واقع در هومیوپاتی، بیشتر از اینکه شما چه بیماری دارید، اینکه چه کسی هستید تعیین کننده روش درمان و تجویز شماست!!! برای تجویز در هومیوپاتی دیدگاه شما به زندگی، سبک زندگی، ساختار تفکری، احساسات و عواطف، سلایق، تجربه های گذشته، آسیب های جسمی و یا غیر جسمی در گذشته، اشتها، میزان عطش، وضعیت و حالت خواب شما، خواب هایی که می بینید و … باید در نظر گرفته شوند. چرا که بیماری تنها قسمتی از یک انسان را در بر می گیرد و این مجموعه به هم پیوسته و منسجم (انسان) را نمی توان با اجزای جدا از هم در نظر گرفت و اقدامی کرد که به جزئی دیگر آسیب وارد شود. بنابراین در این روش مهم تر از مشاهده آزمایشات هر فرد، مشاهده خود فرد است.

از دیگر ویژگی های روش هومیوپاتی این است که می توان از این روش نه تنها به منظور درمان بلکه برای ارتقاء سطح سلامتی و همچنین پیشگیری از بیماری های دیگر و یا بیماری هایی که احتمال زمینه وراثت آن وجود دارد استفاده کرد.

از ویژگی های دیگر هومیوپاتی:

و اما چه بیماری هایی توسط هومیوپاتی درمان می شود؟

 طب هومیوپاتی نه تنها گسترۀ وسیعی از بیماری هایی که تا به امروز آن ها را لاعلاج می پنداریم، مانند MS، رماتیسم مفصلی، فشار خون و … بلکه مشکلاتی را هم که حتی به ظاهر بیماری تلقی نمی شوند را قابل مداوا می داند، مانند: بدبویی مزمن دهان، تعریق زیاد، صدای اضافی در گوش، خواب های منقطع و سطحی، حواس پرتی، فراموشکاری، گریه های مکرر، عصبانیت های شدید و تحریک پذیری، بی تفاوتی، تنبلی، شلختگی و …. 

homeopathy

طول مدت درمان:

درمان هومیوپاتی درمانی است از درون و زیربنایی به منظور بازسازی سلامتی. بازسازی امری است زمان بر و حقیقت این است که برای درمان حقیقی نیاز به صبوری و البته تداوم است تا ریشه عمیق بیماری پاک گردد. چرا که بیماری در انسان ریشه ای دیرین دارد و بطور ناگهانی بوجود نمی آید. شاید ما فقط دیر متوجه آن شدیم و یا تنها، بروز آن ناگهانی بوده است. به علاوه با توجه به اینکه زمینه بیماری های گذشته و اقداماتی که بر علیه یا به نفع سلامتی خود در گذشته اتخاذ کرده اید در قدمت بیماری شما تعیین کننده است در نتیجه عمق بیماری به اندازه ای که خود فرد احساس می کند نیست و چه بسا بسیار عمیق تر است.

همچنین روش هایی که به سرعت بر روی سطح سلامتی انسان تأثیر می گذارند، لزوما در دراز مدت به نفع نیستند و صرفا و شاید تنها بروز بیماری را به تعویق می اندازند و نه حضور آن را و چه بسا سرعت رشد بیماری و شدت آن را افزایش دهند. و تنها بروز آن ناگهانی خواهد بود. در نهایت در مورد مدت زمان روند درمان، باید گفت در هر انسان با توجه به شرایط متفاوت و منحصر به فرد او، متفاوت است.

منابع دارویی هومیوپاتی

منابع دارویی:
داروهای هومیوپاتی از منابع معدنی، جانوری، بیولوژیکی، گیاهی، اینپوندرابیلیا (منابع غیر مادی مثل نیرو یا انرژی) و سنتتیک (از منشأ مولکولهای شیمیایی) تهیه می شود. لازم به ذکر است که FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) که یکی از معتبرترین سازمان های تایید دارو می باشد، داروهای هومیوپاتی را تایید کرده است. (که در قسمت کتابخانه مقاله آن موجود می باشد.)

همچنین از دیگر ویژگی های هومیوپاتی می توان به غیر سمی بودن داروهای هومیوپاتی اشاره کرد که تاکنون تنها داروسازی منحصر به فردی است که در میان روش ها از داروهای غیر سمی استفاده می شود حتی در خصوص داروهای با منشا گیاهی که می دانیم گیاهان نیز در کنار خواص درمانی دارای سم نیز هستند و مصرف آن به عنوان دارو به جز تاثیر درمانی اثر سمی آن هم لاجرم بر بدن بر جای می ماند در روش هومیوپاتی سم مواد از آن ها گرفته و تنها تاثیر درمانی مواد مورد استفاده قرار می گیرد.

نحوه درمان:

با توجه به اینکه نحوه درمان در هومیوپاتی با روش پزشکی رایج متفاوت است، لذا لازم است اشراف بیشتری به روش هومیوپاتی داشته باشید تا امکان درمان بیماریتان را که با این روش ممکن است، به علت عدم اشراف کافی از دست ندهید.

در طول درمان هومیوپاتی گاها ممکن است علائم و بیماری هایی که به آن مبتلا هستید در برخی دوره های زمانی نسبتا کوتاه تشدید شود. این امر از دید یک هومیوپات انتظار آن می رود و نگران کننده نیست این جزئی از روند طبیعی درمان است. تنها کافی است در صورت بروز این گونه علائم در زمان ملاقات با هومیوپات خود اطلاع دهید.

همچنین  ممکن است نشانه ها و بیماری هایی که در گذشته بدان مبتلا بودید و فکر می کنید با روش های درمانی که در گذشته اتخاذ کرده اید مداوا شده اید، اگر درمان حقیقی در گذشته برای مشکلاتتان انجام نشده باشد و فقط بروز آن ها را از بین برده باشید، این بیماری ها و نشانه ها در طول درمان هومیوپاتی مجددا آشکار شود نگران نباشید و فکر نکنید هومیوپاتی مشکلات و بیماری هایتان را برگردانده است. در هومیوپاتی تنها زمانی نشانه ها و بیماری هایی بر می گردند که در گذشته درمان نشده باشند و تنها سرکوب شده باشند، بنابراین در طول دوره درمان هومیوپاتی بازگشت این علائم طبیعی است.

در طول درمان به روش هومیوپاتی، درصورتیکه به بیماری های حاد مبتلا شدید مثل سرماخوردگی، تب، حادثه، سانحه، زمین خوردگی، سوختگی و یا غیره می توانید برای درمان بیماری حاد خود نیز از روش درمانی هومیوپاتی اقدام نموده تا اختلالی در پروسه درمان مزمنتان ایجاد نشود.

بستن منو