تلفن: 02188363175

مقدمه

بشر تا به امروز روش‌های متفاوتی را به منظور بازگشت سلامتی از دست رفته بکار گرفته است که همه آنها توانایی حقیقی برای باز گرداندن سلامتی را نداشته و این باعث شده تا همچنان در جستجوی راه‌های دیگری برای دستیابی به سلامتی باشد. به جز پزشکی رایج، دیگر روش‌های درمانی اغلب برای عموم ناشناخته‌اند. یکی از این روش‌ها روش تشخیصی، درمانی و پیشگیری هومیوپاتی (هومئوپاتی) است که طبق نظر سازمان جهانی بهداشت، در میان انواع طب جایگزین، فراگیرترین روش درمانی و دارای رتبه اول است. این مجموعه باور دارد که روش درمانی هومیوپاتی، جامع، کاربردی، ساده و منطبق با قوانین طبیعی است.

هومئوپاتی چیست؟

      آیا می‌دانید:

 •  روش هومیوپاتی اولین و گسترده ترین روش درمانی جایگزین در تمامی دنیاست؟
 •  علم هومیوپاتی مورد تایید سازمان جهانی بهداشت و بزرگترین سازمان غذایی دارویی در دنیا، (FDA امریکا) می باشد؟
 •  درمان هومیوپاتی علاوه بر درمان بیماری های کالبد (جسمی) قابلیت درمان بیماری های روحی و روانی، اختلالات خلقی-رفتاری، وسواس و اختلال خواب و . . . را نیز دارد؟
 •  در هومیوپاتی تجویز بر اساس شخصیت افراد صورت می گیرد نه بر اساس بیماری؟
 •  در صورت درمان به روش هومیوپاتی، نیاز به مراجعه به چندین متخصص در زمان واحد وجود نداشته و هومیوپاتی به تنهایی برای مداوای بیماری های مختلف کاراست؟
 •  داروهای هومیوپاتی در صورت تجویز مناسب و اصولی، عوارض جانبی ندارند؟
 •  از روش هومیوپاتی برای پیشگیری از بیماری هم می توان استفاده کرد؟ (خصوصا برای افرادی که سابقه بیماری درخانواده دارند.)
 •  روش هومیوپاتی برای درمان بیماریهای گیاهان و جانوران نیز کاربرد دارد؟
 •  در بسیاری از کشورها، دانشگاه، بیمارستان و مرکز درمانی و تحقیقاتی هومیوپاتی وجود دارد؟
 • درمان حقیقی زمان بر است چرا که سلامتی را بازسازی و بیماری را بطور ریشه‌ای درمان می‌کند.
 • در اولین جلسه مراجعه شما به هومیوپات، اینکه شما چه کسی هستید بیشتر از اینکه شما به چه بیماری‌ای مبتلا هستید، اهمیت دارد و بیشتر پرسش‌های ما بر این اساس پرسیده خواهد شد؟
 • در بیمارانی که داروهای شیمیایی بسیاری دریافت کرده‌اند (بخصوص داروهای کورتونی و آنتی‌بیوتیک‌ها و …) روند درمان کندتر و سخت‌تر خواهد بود؟
 • در محیط پر استرس و در شرایطی که فشار زیادی بر ذهن و بدن شما وارد می‌شود، داروی هومیوپاتی تأثیر کمتر و کندتری خواهد داشت و حتی ممکن است مسیر درمان شما را متوقف کند؟

                                                                              کشورهای فعال در زمینه علم هومیوپاتی

نقشه کشورهای فعال در زمینه هومیوپاتی

کشورهای به رنگ سبز تیره در زمینه هومیوپاتی فعال هستند.

نام کشورهایی که در زمینه هومیوپاتی فعال هستند.

اتریشبلژیکعمان
اردنبوتسانافرانسه
اروگوئهبولیویفلاند
اسپانیاپاراگوئهکانادا
استرالیاپاکستانکرواسی
استونیپروکره جنوبی
اسرائیلتایلندکلمبیا
اسلواکیترکمنستانگرجستان
افغانستانترکیهگویان
اماراتچکلیتوانی
انگلستاندانمارکمصر
ایتالیاروسیهمقدونیه
ایرانرومانیمکزیک
ایرلندژاپنمیانمار
آذربایجانسورینامنیجریه
آرژانتینسوئدنیوزلند
آفریقای جنوبیسوئدزلندونزوئلا
آلبانیسوئیسهلند
آلمانشیلیهند
آمریکاصربستانیمن
برزیلعراقیونان
برونه ایعربستان 

متن زیر معرفی بسیار کوتاهی از اقیانوس این علم به زبان ساده است:

روش درمانی هومیوپاتی بخشی از براصل کل نگری (HOLESTIC) است. به این معنا که انسان را مجموعه ای مرتبط و منسجم می داند، مجموعه ای که تمام اجزایش با هم در ارتباط اند، بر روی هم تأثیر می گذارند و اگر بخشی از این مجموعه به بیماری مبتلا شود، سایر اعضا نیز درگیر می شوند ولی فقط در اعضا خاصی نمایان می‌شود بنابراین نمی توان بیماری یا درمان هر عضوی را بدون در نظر گرفتن ارتباطش با دیگر اجزا یا کل مجموعه بررسی کرد و ما با چشم هایی نه چندان توانا، بسیاری از ابعاد دیگر همان بیماری به ظاهر ساده یا واحد را نمی بینیم. در هومیوپاتی تنها سلامت جسم مورد نظر نیست و بلکه علاوه بر جسم، ابعاد روانی و احساسی نیز حائز اهمیت بسیاری است. در نتیجه برای درمان، چندین بعد مد نظر قرار گیرد نه صرفا عضوی از او و همچنین باید همزمان با درمان جسم، به ابعاد دیگر مانند تفکر، عواطف و احساسات نیز توجه شود.
بر این اساس در هر انسان تنها یک بیماری وجود دارد!!! یک بیماری که در قسمت های مختلف و به شکل های متفاوت وجود داشته و به طرق گوناگون خود را نمایان می کند. و اگر انسانی بیمار شود، برای درمان این مجموعه به هم پیوسته، باید درمانی اتخاذ شود که همه مجموعه یک انسان را همزمان در مسیر سلامتی پیش برد نه اینکه برای عضوی مفید و برای عضو دیگر مضر باشد!

در این روش تجویز دارو بر اساس بیماری نیست بلکه بر اساس شخصیت است. در واقع در هومیوپاتی، بیشتر از اینکه شما چه بیماری دارید، اینکه چه کسی هستید تعیین کننده روش درمان و تجویز شماست!!! برای تجویز در هومیوپاتی دیدگاه شما به زندگی، سبک زندگی، تفکر، احساسات و عواطف، سلایق، تجربه های گذشته، وضعیت و حالت خواب شما، خواب هایی که می بینید و . . . بسیار حائز اهمیت است. بنابراین در این روش مهمتر از مشاهده آزمایشات هر فرد، مشاهده خود فرد است.

از ویژگی های دیگر هومیوپاتی:

و اما چه بیماری هایی توسط هومیوپاتی درمان می شود؟

 طب هومیوپاتی نه تنها گسترۀ وسیعی از بیماری هایی که تا به امروز آن ها را لاعلاج می پنداریم، مانند MS، رماتیسم مفصلی، فشار خون و … بلکه مشکلاتی را هم که حتی به ظاهر بیماری تلقی نمی شوند را قابل مداوا می داند، مانند: بدبویی مزمن دهان، تعریق زیاد، صدای اضافی در گوش، خواب های منقطع و سطحی، حواس پرتی، فراموشکاری، گریه های مکرر، عصبانیت های شدید و تحریک پذیری، بی تفاوتی، تنبلی، شلختگی و …. 

homeopathy

طول مدت درمان:

در این روش، درمان از درون و به شکلی زیربنایی به منظور بازسازی سلامتی صورت می‌گیرد. بیماری در انسان ریشه ای دیرین دارد در نتیجه بازسازی آن نیز فرآیندی است زمان‌بر، لذا برای درمان حقیقی نیاز به صبوری است. به علاوه با توجه به اینکه زمینه بیماری‌های گذشته و اقداماتی که بر علیه یا به نفع سلامتی خود در گذشته اتخاذ کرده‌اید در قدمت بیماری شما تعیین کننده است. پیش‌بینی مدت زمان درمان برای هر فرد منحصرا متفاوت است. لازم به ذکر است درمان با روش‌هایی که به سرعت بر روی سلامتی انسان تاثیر می‌گذارند. لزوما در دراز مدت به نفع فرد نیستند، شاید تنها بروز بیماری راسرکوب یا به تعویق می‌اندازند و نه حضور آن را.

منابع دارویی هومیوپاتی

منابع دارویی:
داروهای هومیوپاتی از منابع معدنی، جانوری، بیولوژیکی، گیاهی، اینپوندرابیلیا (منابع غیر مادی مثل نیرو یا انرژی) و سنتتیک (از منشأ مولکولهای شیمیایی) تهیه می شود. لازم به ذکر است که FDA (سازمان غذا و داروی آمریکا) که یکی از معتبرترین سازمان های تایید دارو می باشد، داروهای هومیوپاتی را تایید کرده است. (که در قسمت کتابخانه مقاله آن موجود می باشد.)

همچنین از دیگر ویژگی های هومیوپاتی می توان به غیر سمی بودن داروهای هومیوپاتی اشاره کرد که تاکنون تنها داروسازی منحصر به فردی است که از داروهای غیر سمی در تهیه آن استفاده می شود. حتی در خصوص داروهای با منشا گیاهی در کنار خواص درمانی، سم نیز وجود دارد و مصرف آن به عنوان دارو به جز تاثیر درمانی اثر سمی هم لاجرم بر بدن بر جای می گذارد اما در روش هومیوپاتی سم مواد از آن ها زدوده شده و تنها اثر درمانی آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

بستن منو